נדל"ן בארה"ב | וורן בפט מצהיר "זו העת לרכוש נדל"ן בארה"ב"


וורן בפט (Warren Edward Buffet) הוא דמות מרכזית בקרב בעלי עמדות הניהול הבכירות בתאגידים הגדולים ביותר בארה"ב ובמיוחד באלה העוסקים בקרנות הון ובהשקעות. הוא מולטי מיליונר בזכות עצמו ונחשב לאדם שעשה את ההשקעות הנבונות ביותר במהלך המאה העשרים.

לאחרונה התבטא וורן בכמה הזדמנויות, כגון במהלך ראיון שהעניק בתוכנית אנליסטים טלוויזיונית מפורסמת של ערוץ CNBC, והצהיר כי עכשיו הזמן להשקיע בנדל"ן בארה"ב. לאור המשקל המיוחס לדבריו של מי שנחשב כמשקיע ממולח ובקיא היטב במצב השוק אין פלא כי אלה יצרו באזז שאינו מוגבל לתחומי ארה"ב עצמה.

וורן בפט הצהיר כי אם היה הדבר מסתייע בידו הוא היה רוכש מיד כמה מאות בתי מגורים צמודי קרקע (מסוג אלה המיועדים למגורי משפחה אחת). בנוסף בפט נשמע נושא דברים המשליכים אור (לפחות לפי הערכותיו המלומדות של ענק השקעות זה) על מצב שוק הנדל"ן בארה"ב כיום ועל האופן בו ימשיך להתנהג שוק זה בעתיד הקרוב והרחוק יותר.

מדוע משתלם לאמריקאים כיום לרכוש נדל"ן אפילו במימון משכנתא ל 30 שנה?


וורן בפט טוען כי במצב שוק הלוואות המשכנתא קיימת אי בהירות לגבי הריביות המשתלמות למלווים. לכן מי שלוקח משכנתא בריבית שמסתברת בהמשך כגבוה מדי הוא יוכל למחזר את המשכנתא. מי שזכה לריבית נמוכה ייהנה ממנה לאורך כל תקופת ההלוואה.


האם משתלם יותר לקנות בית למשפחה או להשקיע במניות נדל"ן?


על פי באפט, למי שיודע היכן יירצה להתגורר במהלך 10 - 20 השנים הקרובות משתלם הרבה יותר לרכוש כעת בית לשימוש המשפחה מאשר לבצע השקעות ספקולטיביות בשוק ההון.

האם משתלם לרכוש מספר בתים?


לדעתו של בפט השקעה במספר בתים לצורך השכרתם מתאימה מאוד למי שהינו בעל תכונות מתאימות אשר מאפשרות טיפול בדרישותיהם של מספר שוכרים במקביל. מי שירכוש בתים זולים כיום יזכה הן לתשואה נאה לכספו בדמות דמי השכירות והן לעלייה צפויה בשווי נכסיו. אמנם התבטאויותיו הנ"ל של וורן בפט הופנו אל הקהל האמריקאי אולם אין כל סיבה שיהיו נכונים פחות עבור משקיעים ממדינות אחרות, ישראל ביניהן.חזור לעמוד המאמרים.

מדריך השקעות נדל"ן בארה"ב מאת מנכ"ל בטרפליי - עמי אברהמי